Берое и Пирин Благоевград не се победиха в първия мач от 15-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата, играна в Стара Загора завърши при резултат 1:1.

Домакините поведоха в 55-ата минута с гол на Абубакар Тунгара. Станислав Манолев пък реализира за Пирин в 83-ата минута, оформяйки крайното 1:1.

Берое е с 21 точки и се намира на 6-ата позиция в класирането на шампионата. Пирин е с 12 пункта и е на 11-ото място.

Първата опасност дойде в 7-ата минута, когато Брахими центрира от фаул, а Попев игра с глава. Ганев обаче успя да спаси. Две минути по-късно Камбуров изведе Лебон зад отбраната, но Хенгелман изпревари французина със секунда и успя да улови.

Двата тима играха равностойно в първия половин час на срещата и нямаше сериозни положения пред някоя от вратите. В 34-ата минута топката бе центрирана опасно в наказателното поле на Берое на два пъти, но не се стигна до удар към вратата.

Минута след това след добра атака на Берое топката попадна в Камбуров, който бе в наказателното поле, топката бе избита и поапдна в Даскалов, който стреля от дистанция, но над вратата.

Най-чистото положение в срещата дойде в 40-ата минута, когато Камбуров бе изведен от Даскалов зад отбраната и остана сам срещу Хенгелман. Нападателят успя да финтира вратаря и да отправи топката към опразнената врата, но Бодуров успя да се намеси пред голлинията и да избие в корнер.

В добавеното време на първата част Джонатан получи в наказателното поле и отправи удар, но не затрудни вратаря на Пирин.

Берое притисна съперника още в първите минути на второто полувреме и три минути след подновяването Лебон проби и центрира остро в малкото накзателно поле. Там обаче Камбуров се размина на сантиметри с топката.

Натискът даде резултат в 55-ата минута, когато Цветков центрира в наказателното поле, а там Тунгара бе най-съобразителен и прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0.

Три минути след това гостите имаха много чисто положение, след като топката бе центрирана в наказателното поле, а там Йорданов стреля с глава от непосредствена близост, но Ганев спаси.

След попадението гостите изнесоха играта в предни за тях позиции, но предимно центрираха в наказателното поле на Ганев. Пирин успя да изравни седем минути преди края на мача, когато топката бе центрирана в наказателното поле и се получи разбъркване, а Манолев успя да прати кълбото в мрежата – 1:1.

„Берое“ – „Пирин“ 1:1

1:0 Абубакар Тунгара 55′
1:1 Станислав Манолев 83′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 19. Александър Василев, 5. Омар Сако, 26. Камен Хаджиев, 6. Александър Цветков, 43. Джонатан Перейра (80′ – 2. Джуниет Али), 17. Реян Даскалов, 16. Симеон Мечев, 21. Кийлън Лебон (89′ – 10. Даниел Генов), 27. Абубакар Тунгара (80′ – 8. Илиян Стефанов), 9. Мартин Камбуров (к) (89′ – 7. Кукула) ;

„Пирин“: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (76′ – 71. Антон Карачанаков) , 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (90′ – 44. Конър Хендерсън), 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев (90′ – 17. Спас Георгиев), 14. Стилиян Николов, 5. николай Бодуров (к), 6. Юлиан Попев (66′ – 29. Станислав Костов);